CAM KESİM HATTI

NASIL ÇALIŞIYOR?

Hat, yükleme robotu ile farklı cam raflardan cam plakaları her iki taraftan otomatik olarak yükleyebilmektedir. Standart şekiller, içe aktarılan şekiller veya taranan şekiller kolaylıkla kesilebilir. CNC programı, optimizasyon sonuçlarına göre kesme işlemi için maksimum eksen hızını otomatik olarak ayarlar ve eksenin hareketini en aza indirerek mümkün olan en kısa cam kesme ve Low-E sıyırma sürelerini sağlar.

Cam temperleme Fırını

NASIL ÇALIŞIYOR?

Isıtma fırınında cam çok yüksek derecede ısıtılır ve yüksek devirli fanlardan hava üflenerek soğutulur. Temperli camın yanı sıra ısıl gerilmelere karşı dayanıklılığını ve direncini arttırmak için kullanılır. Ürünün hacmini, kimyasal yapısını, rengini veya berraklığını değiştirmez. Kırıldığında, büyük keskin parçalar yerine küçük taneli parçalara ayrılır. Granüler parçaların yaralanmaya neden olma olasılığı neredeyse yoktur. Temperli cam, cam korkuluklar, katlanır cam sistemleri, cam kapılar, duşakabin camları, duş kabinleri, cam bölmeler, mobilya camları, buzdolabı ve ocak camları, güneş kollektör camları, arka ve yan camlar gibi otomotiv camları için.

CNC CAM İŞLEME MERKEZİ

NASIL ÇALIŞIYOR?

Numetik kontrol PC tabanlı yapıya entegre edilmiştir ve otomatik makine yönetimi ve kolay kullanım özellikleri sağlayan Windows işletim sistemi desteklenmiştir. Yüksek teknolojisi ve esnekliği ile spesifik üretim hedefi olan cam işleme firmaları için ekonomik bir çözümdür.

Dikey cam rodajlama makinesi

NASIL ÇALIŞIYOR?

Düz cam rodaj makinesi, düz camın kenar rodajlaması, kaba taşlaması, ince taşlaması ve cam parlatması yapmak için tasarlanmıştır.

Cam bizote makinesi

NASIL ÇALIŞIYOR?

Kaba taşlama, ince taşlama, parlatma ve alt kenar taşlama tek seferde tamamlanabilir. Dijital ekranda işleme kalınlığı, açısı ve kalınlık görüntülenebilir. İşlem hızı, hız seçimi seçeneği sunan kademesiz motorla ayarlanabilmektedir. Giriş ve çıkış konveyöründe yüksek yürütme hassasiyetine sahip zamanlama kayışı kullanılmıştır. Titreşimi azaltmak için taşlama taşları motora kayışla bağlanmıştır. Yüksek verimlilik, hassasiyet, kalite, kolay kullanıma sahiptir.

Yatay cam delme makinası

NASIL ÇALIŞIYOR?

Yatay cam delme makinesi, camı sabitlemek için pnömatik cam tutma sistemi kullanır. Cam üzerinde delik açmak için üst ve alt matkap uçlarını kullanır, alt matkap otomatik olarak yukarı çıkabilir, konum ve hız ayarlaması yapılabilir. Otomatik besleme fonksiyonu ile çalışma tezgahı pnömatik olarak yukarı ve aşağı hareket edebilir. Makine, sürekli seri üretim ve cam delme işlemleri için kullanılabilir.

Yatay cam rodaj makinesi (double edger)

NASIL ÇALIŞIYOR?

Otomatik ara transfer konveyörü sayesinde, camın iki tarafı otomatik olarak rodajlandıktran sonra diğer yatay rodaj makinesine kalan iki tarafın rodajlanması için aktarılır. Kaba taşlama işleminin yanı sıra düz cam üzerinde istenilen ayarlarda ince rodajlama ve cam parlatma yapılabilir. Keçeler pistonla otomatik kontrol edilmektedir ve böylelikle daha uzun süre işleme yapma imkanı sağlamaktadır. Servo motor tahrikli teknoloji ile camın pozisyonu ve hangi işleme taşında olduğu takip edilebilmektedir. Opsiyonel olarak, otomatik cam boyutu ve kalınlık ölçümü için cam tanıma sistemi (Opt. GRS) entegre edilebilir.

Tüm hakları saklıdır. © Kaya Temper Glass |deep ile yapılmıştır.
deep